Mile High Part II

Topic 2:15

Div: 1   Round: Doubles

ROOM

AFFIRMATIVE

NEGATIVE

JUDGE

OSH 102

Washburn WP

Oregon Em

Kate Earley - Loyola

Steve Farias - Pacific

William Cooney - Belmont Abbey

OSH 104

Washburn BK

Oregon PS

Duncan Stewart - Lewis & Clark

Joseph Evans - El Camino

Kelli Brill - Nevada

OSH 105

Washington HH

Lewis & Clark MM

Alice Lin - Berkeley

Brandon Fletcher - Long Beach

Matthew Hogan - Nevada

OSH 107

Lewis & Clark BW

Utah HH

David Bear Saulet - Long Beach

Kyle Cheesewright - C of Idaho

Richard Ewell - Concordia

OSH 130

Washington KS

Southern Illinois SS

Joe Provencher - Texas Tech

Conner Sabin - Lewis & Clark

David Worth - Rice

OSH 132

Pacific RB

Saint Mary's TR

Rob Layne - Utah

Jon Agnew - C of Idaho

Jared Bressler - Texas Tech

OSH 133

Missouri Western MS

Long Beach DC

Zac Parker - Hired

Matt Reisener - UT Tyler

Joshua Harzman - Pacific

OSH 136

Washburn BS

Berkeley JJ

Shannon Prier - Concordia

Brittany Hubble - El Camino

Colin  Patrick - Washington

OSH 138

Oregon PF

Pacific PH

Joe Allen - Washburn

Tiffany Dykstra - Utah

Ashley Nuckels Cuevas - Point Loma

OSH 175

William Jewell HJ

Boise State JM

Tom Schally - Concordia

Kathleen Bruce - San Joaquin Delta

Vasile Stanescu - Mercer

OSH 202

Berkeley GG

Point Loma WM

Ben Reid - Southern Illinois

Justin  Perkins - San Diego State

Nicole Brown - Texas Tech

OSH 230

UT Tyler HJ

Lewis & Clark KP

Robear Maxwell - Oregon

Brittany Clark - Boise State

Kevin Yanofsky - Berkeley

OSH 232

Mercer BB

Texas Tech KR

Dan Lyon - Missouri

Sarah Rissberger - Lewis & Clark

Katrina Burlet - Wheaton

OSH 233

C of Idaho DB

Concordia MT

Benjamin Mann - Pacific

Jeremy Christensen - Belmont Abbey

Matt Gayetsky - UT Tyler

OSH 235

Berkeley ZK

Nevada CM

Lauren Knoth - Washburn

Jeff Toney - San Joaquin Delta

Dylan Brugman - Abilene Christian

OSH 238

Boise State OM

Texas Tech HL

Kevin Calderwood - Washburn

Shiloh  Rainwater - Mercer

Ben Dodds - Oregon