AppState BaDu

 1-5

216.3 (H/L)

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Jordan Dubois

Jacob Batty

Rd 1

P

Washburn WaWi*

Caitlin Smith - Minnesota 

L

27.6

28

Rd 2

O

Minnesota KaKa

Michael  Gray - ArkState 

W

25

27

Rd 3

P

Cedarville MaSp*

Keith Corley - Jewell 

L

26.5

27.3

Rd 4

O

ArkState SmWi*

Rodney McBride - McKendree 

L

27.5

27.5

Rd 5

O

Minnesota BuCl

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

L

27.5

28

Rd 6

P

UIUC McPa

Sarah DeBruyckere - McKendree 

L

26

26

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

160.1

163.8

Total Opp Record 19-17

H/L Pts

107.5

109.8

Z-Score

161.43

167.03

 

 

 

 

 

 

 

AppState BrKe

 2-4

223.4 (H/L)

Seed: 18

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Mackenzie Bruckner

Amanda Kearns

Rd 1

P

Jewell CoGo*

Michael  Gray - ArkState 

L

29

28

Rd 2

O

ArkState JoRo

Rodney McBride - McKendree 

L

29

28

Rd 3

O

Minnesota BuCl

Amanda Walker - McKendree 

W

27.8

27.6

Rd 4

P

Minnesota DiDo

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

L

27.5

28

Rd 5

O

Minnesota DaSt

Brent Nicholson - McKendree 

W

27.8

27.7

Rd 6

P

Washburn BaUn*

Baker  Weilert - ArkState 

L

27

28

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

168.1

167.3

Total Opp Record 16-20

H/L Pts

112.1

111.7

Z-Score

169.44

168.82

 

 

 

 

 

 

 

ArkState JoRo

 3-3

221.5 (H/L)

Seed: 16

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Nate  Johnson

Deysi Rosas

Rd 1

O

Minnesota DeKa*

Lauran Schaefer - Hired 

W

29.5

30

Rd 2

P

AppState BrKe

Rodney McBride - McKendree 

W

29

27

Rd 3

P

Jewell CoSt*

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

L

28.5

27

Rd 4

O

Minnesota DaSt

Keith Corley - Jewell 

W

26.9

27.4

Rd 5

O

McKendree MePo*

Caitlin Smith - Minnesota 

L

27.7

28

Rd 6

P

Cedarville MaSp*

Brent Nicholson - McKendree 

L

27.3

26.8

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

168.9

166.2

Total Opp Record 20-16

H/L Pts

112.5

109.4

Z-Score

168.13

165.08

 

 

 

 

 

 

 

ArkState NeRo

 0-6

220.2 (H/L)

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Mikka Rolle

Nathan  Neill

Rd 1

O

Minnesota DiDo

Bobby Swetz - Hired 

L

27.5

27.7

Rd 2

P

UT-Tyler LaWa*

Jennifer Clauson - Cedarville 

L

25

20

Rd 3

O

Cedarville HeMu*

Doug Addleman - Minnesota 

L

28

27.5

Rd 4

P

Minnesota BuCl

Lauran Schaefer - Hired 

L

29

28.5

Rd 5

O

UIUC McPa

Tyler Gillette - Minnesota 

L

27.7

27.8

Rd 6

P

Minnesota DaSt

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

L

26

28

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

163.2

159.5

Total Opp Record 15-21

H/L Pts

109.2

111

Z-Score

158.32

158.9

 

 

 

 

 

 

 

ArkState RiSt

 1-5

215.7 (H/L)

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Kirsten Richey

Kimberly Streetman

Rd 1

P

Minnesota BuCl

Keith Corley - Jewell 

W

26.8

26.5

Rd 2

O

McKendree FlPa

Kaitlyn Bull - Washburn 

L

27

27

Rd 3

O

McKendree GrMa*

Lauran Schaefer - Hired 

L

29

28

Rd 4

P

Minnesota DeKa*

Miranda Kang - UIUC 

L

27.1

27

Rd 5

O

UIUC LiYu*

Amanda Walker - McKendree 

L

27.2

27.1

Rd 6

P

Minnesota KaKa

Rodney McBride - McKendree 

L

26

25.75

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

163.1

161.35

Total Opp Record 16-20

H/L Pts

108.1

107.6

Z-Score

162.23

159.13

 

 

 

 

 

 

 

ArkState SmWi

 4-2

226.3 (H/L)

Seed: 8

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Kyle Smith

Reagan Williams

Rd 1

O

McKendree GrMa*

Miranda Kang - UIUC 

W

28.2

28.4

Rd 2

P

Cedarville MaSp*

Caitlin Smith - Minnesota 

L

28.4

28.3

Rd 3

O

MOWest GrMc

Jennifer Clauson - Cedarville 

L

27

28

Rd 4

P

AppState BaDu

Rodney McBride - McKendree 

W

28.5

28.5

Rd 5

O

McKendree FlPa

Cameron Smith - Hired 

W

28

28

Rd 6

P

Cedarville HeMu*

Bobby Swetz - Hired 

W

28.4

28.6

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

168.5

169.8

Total Opp Record 17-19

H/L Pts

113

113.2

Z-Score

169.2

170.24

Elims

Octos

N

McKendree GrMa

Lauran Schaefer,Tyler Gillette,Bobby Swetz - LLW

 

 

 

 

 

 

 

Cedarville HeMu

 3-3

223.2 (H/L)

Seed: 13

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Rebecca Murch

Alexandria Hentschel

Rd 1

O

UT-Tyler DwPh*

Baker  Weilert - ArkState 

L

27

27

Rd 2

P

Minnesota DiDo

Lauran Schaefer - Hired 

W

30

29.5

Rd 3

P

ArkState NeRo

Doug Addleman - Minnesota 

W

28.2

28.5

Rd 4

O

McKendree FlPa

Mark Bentley - AppState 

W

26.5

27.5

Rd 5

P

Jewell CoSt*

Miranda Kang - UIUC 

L

27.8

28

Rd 6

O

ArkState SmWi*

Bobby Swetz - Hired 

L

28.3

28.4

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

167.8

168.9

Total Opp Record 18-18

H/L Pts

111.3

112.4

Z-Score

165.9

167.04

Elims

Octos

A

UT-Tyler DwPh

Baker  Weilert,Michael  Gray,Caitlin Smith - LLL

 

 

 

 

 

 

 

Cedarville LaTo

 3-3

223 (H/L)

Seed: 15

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

William Tomlinson

Silas La Borde

Rd 1

O

McKendree MePo*

Mark Bentley - AppState 

L

26.5

26.8

Rd 2

P

McKendree DePo

Doug Addleman - Minnesota 

L

28

27.5

Rd 3

O

Minnesota DeKa*

Bobby Swetz - Hired 

L

28.5

28.4

Rd 4

P

UIUC McPa

Kaitlyn Bull - Washburn 

W

27.5

27.5

Rd 5

O

Minnesota KaKa

Lance Allen - McKendree 

W

28

28.5

Rd 6

P

Minnesota BuCl

Cameron Smith - Hired 

W

28

28

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

166.5

166.7

Total Opp Record 15-21

H/L Pts

111.5

111.4

Z-Score

166.14

166.29

 

 

 

 

 

 

 

Cedarville MaSp

 4-2

222.8 (H/L)

Seed: 10

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Kyle Spencer

Timothy Mattackal

Rd 1

P

UIUC LiYu*

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

L

27.5

28

Rd 2

O

ArkState SmWi*

Caitlin Smith - Minnesota 

W

28.6

28.5

Rd 3

O

AppState BaDu

Keith Corley - Jewell 

W

27

26.9

Rd 4

P

UT-Tyler DwPh*

Amanda Walker - McKendree 

L

27.8

27.9

Rd 5

P

Minnesota DiDo

Rodney McBride - McKendree 

W

28

28

Rd 6

O

ArkState JoRo

Brent Nicholson - McKendree 

W

27.7

27.9

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

166.6

167.2

Total Opp Record 18-18

H/L Pts

111

111.8

Z-Score

168.85

170

Elims

Octos

N

UT-Tyler LaWa

Amanda (Ataiyan) Stauder,Lance Allen,Keith Corley - WWW

Quarters

N

McKendree BaSi

Bobby Swetz,Miranda Kang,Tyler Gillette - LLL

 

 

 

 

 

 

 

Jewell CoGo

 3-3

227.3 (H/L)

Seed: 11

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Madelyn Cox-Guerra

Kelly  Gonzalez

Rd 1

O

AppState BrKe

Michael  Gray - ArkState 

W

29

29

Rd 2

P

Minnesota DeKa*

Cameron Smith - Hired 

W

27

27.5

Rd 3

P

Washburn WaWi*

Brent Nicholson - McKendree 

L

28.3

28.1

Rd 4

O

McKendree DePo

Tyler Gillette - Minnesota 

W

28.8

28.6

Rd 5

O

McKendree GrMa*

Sarah Neubaum - Hired 

L

28

27.5

Rd 6

P

McKendree BaSi*

Mark Bentley - AppState 

L

29.2

29

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

170.3

169.7

Total Opp Record 22-14

H/L Pts

114.1

113.2

Z-Score

169.97

168.9

Elims

Octos

A

McKendree MePo

Miranda Kang,Steve Doubledee,Kaitlyn Bull - LLL

 

 

 

 

 

 

 

Jewell CoSt

 5-1

230.7 (H/L)

Seed: 3

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Bailey  Cordonnier

Alex  Stewart

Rd 1

O

McKendree DePo

Cameron Smith - Hired 

W

28

29.5

Rd 2

P

MOWest GrMc

Sarah DeBruyckere - McKendree 

W

27

28

Rd 3

O

ArkState JoRo

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

W

28.5

29

Rd 4

P

McKendree BaSi*

Bobby Swetz - Hired 

L

28.8

28.7

Rd 5

O

Cedarville HeMu*

Miranda Kang - UIUC 

W

29.2

29

Rd 6

P

McKendree MePo*

Sarah Neubaum - Hired 

W

29.5

29

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

171

173.2

Total Opp Record 21-15

H/L Pts

114.5

115.7

Z-Score

173.82

177.38

Elims

Octos

N

Minnesota DeKa

Rodney McBride,Amanda Walker,Sarah Neubaum - WWW

Quarters

N

McKendree MePo

Kaitlyn Bull,Steve Doubledee,Baker  Weilert - LWW

Semis

A

Washburn WaWi

Sarah Neubaum,Cameron Smith,Miranda Kang - WLL

 

 

 

 

 

 

 

McKendree BaSi

 6-0

234.9 (H/L)

Seed: 1

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Alex Baldwin

Gage Simmons

Rd 1

O

UT-Tyler LaWa*

Tyler Gillette - Minnesota 

W

29

29.2

Rd 2

P

UT-Tyler DwPh*

Miranda Kang - UIUC 

W

29.8

29.5

Rd 3

P

Minnesota KaKa

Sarah Neubaum - Hired 

W

29.5

28.5

Rd 4

O

Jewell CoSt*

Bobby Swetz - Hired 

W

28.9

29

Rd 5

P

Washburn WaWi*

Shawn Briscoe - Hired 

W

29.8

29.6

Rd 6

O

Jewell CoGo*

Mark Bentley - AppState 

W

29.8

29.9

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

176.8

175.7

Total Opp Record 24-12

H/L Pts

118.1

117.3

Z-Score

176.71

175.46

Elims

Octos

N

BYE

JUDGE TBA,JUDGE TBA,JUDGE TBA - WWW

Quarters

A

Cedarville MaSp

Bobby Swetz,Miranda Kang,Tyler Gillette - WWW

Semis

N

UIUC LiYu

Tyler Gillette,Kaitlyn Bull,Bobby Swetz - LLL

 

 

 

 

 

 

 

McKendree DePo

 2-4

220.6 (H/L)

Seed: 21

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Mitch Deleel

Rebecca Postula

Rd 1

P

Jewell CoSt*

Cameron Smith - Hired 

L

27.5

27

Rd 2

O

Cedarville LaTo

Doug Addleman - Minnesota 

W

27

28.5

Rd 3

O

Minnesota DiDo

Mark Bentley - AppState 

W

27.8

27.7

Rd 4

P

Jewell CoGo*

Tyler Gillette - Minnesota 

L

28.2

28.4

Rd 5

O

UT-Tyler LaWa*

Lauran Schaefer - Hired 

L

27

28

Rd 6

P

Minnesota DeKa*

Steve Doubledee - Washburn 

L

27.1

27.5

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

164.6

167.1

Total Opp Record 20-16

H/L Pts

109.4

111.6

Z-Score

159.59

164.61

 

 

 

 

 

 

 

McKendree FlPa

 2-4

214 (H/L)

Seed: 24

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Chandler Flesch

Virginia Parkinson

Rd 1

O

Washburn BaUn*

Doug Addleman - Minnesota 

L

27.5

28

Rd 2

P

ArkState RiSt

Kaitlyn Bull - Washburn 

W

26

27.5

Rd 3

O

UT-Tyler LaWa*

Caitlin Smith - Minnesota 

W

27

28.8

Rd 4

P

Cedarville HeMu*

Mark Bentley - AppState 

L

22.5

26

Rd 5

P

ArkState SmWi*

Cameron Smith - Hired 

L

26

27

Rd 6

O

UT-Tyler DwPh*

Shawn Briscoe - Hired 

L

25

27

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

154

164.3

Total Opp Record 21-15

H/L Pts

104

109.5

Z-Score

150.9

164.66

 

 

 

 

 

 

 

McKendree GrMa

 4-2

225.4 (H/L)

Seed: 9

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Beth Graham

Aaron Mattoon

Rd 1

P

ArkState SmWi*

Miranda Kang - UIUC 

L

28.1

27.9

Rd 2

O

Minnesota DaSt

Bobby Swetz - Hired 

W

28.4

28.5

Rd 3

P

ArkState RiSt

Lauran Schaefer - Hired 

W

30

29.5

Rd 4

O

Minnesota KaKa

Cameron Smith - Hired 

W

28

27

Rd 5

P

Jewell CoGo*

Sarah Neubaum - Hired 

W

28.5

27.5

Rd 6

O

Washburn WaWi*

Doug Addleman - Minnesota 

L

28.5

28

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

171.5

168.4

Total Opp Record 17-19

H/L Pts

113.5

111.9

Z-Score

169.69

164.9

Elims

Octos

A

ArkState SmWi

Lauran Schaefer,Tyler Gillette,Bobby Swetz - WWL

Quarters

A

Washburn WaWi

Cameron Smith,Sarah Neubaum,Lauran Schaefer - LLL

 

 

 

 

 

 

 

McKendree MePo

 4-2

227.3 (H/L)

Seed: 6

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Kenzie Meni

Adeja Powell

Rd 1

P

Cedarville LaTo

Mark Bentley - AppState 

W

28

28.5

Rd 2

O

UIUC LiYu*

Tyler Gillette - Minnesota 

W

28.2

28.6

Rd 3

P

Washburn BaUn*

Cameron Smith - Hired 

W

27

29

Rd 4

O

Washburn WaWi*

Michael  Gray - ArkState 

L

28

29

Rd 5

P

ArkState JoRo

Caitlin Smith - Minnesota 

W

28.2

28.8

Rd 6

O

Jewell CoSt*

Sarah Neubaum - Hired 

L

28.5

29.5

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

167.9

173.4

Total Opp Record 23-13

H/L Pts

112.4

115.4

Z-Score

166.06

174.27

Elims

Octos

N

Jewell CoGo

Miranda Kang,Steve Doubledee,Kaitlyn Bull - WWW

Quarters

A

Jewell CoSt

Kaitlyn Bull,Steve Doubledee,Baker  Weilert - WLL

 

 

 

 

 

 

 

Minnesota BuCl

 2-4

222.7 (H/L)

Seed: 19

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Emily Clarke

Amber Buskness

Rd 1

O

ArkState RiSt

Keith Corley - Jewell 

L

26.5

26.4

Rd 2

P

Washburn BaUn*

Sarah Neubaum - Hired 

L

27.5

27.5

Rd 3

P

AppState BrKe

Amanda Walker - McKendree 

L

27.3

27.4

Rd 4

O

ArkState NeRo

Lauran Schaefer - Hired 

W

30

29.5

Rd 5

P

AppState BaDu

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

W

29

28.5

Rd 6

O

Cedarville LaTo

Cameron Smith - Hired 

L

28

27.5

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

168.3

166.8

Total Opp Record 11-25

H/L Pts

111.8

110.9

Z-Score

167.73

165.43

 

 

 

 

 

 

 

Minnesota DaSt

 2-4

217.4 (H/L)

Seed: 23

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Grace Stippich

Nick Dahmen

Rd 1

O

MOWest GrMc

Rodney McBride - McKendree 

L

26

26

Rd 2

P

McKendree GrMa*

Bobby Swetz - Hired 

L

28.2

28.2

Rd 3

O

UIUC McPa

Michael  Gray - ArkState 

W

29

25

Rd 4

P

ArkState JoRo

Keith Corley - Jewell 

L

26.5

26

Rd 5

P

AppState BrKe

Brent Nicholson - McKendree 

L

27.2

27.3

Rd 6

O

ArkState NeRo

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

W

28

28.5

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

164.9

161

Total Opp Record 14-22

H/L Pts

109.9

107.5

Z-Score

164.12

160.79

 

 

 

 

 

 

 

Minnesota DeKa

 3-3

223.1 (H/L)

Seed: 14

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Sarah De Sobrino

Holly Kay Fena

Rd 1

P

ArkState JoRo

Lauran Schaefer - Hired 

L

28.5

29

Rd 2

O

Jewell CoGo*

Cameron Smith - Hired 

L

27.5

27

Rd 3

P

Cedarville LaTo

Bobby Swetz - Hired 

W

28.7

28.6

Rd 4

O

ArkState RiSt

Miranda Kang - UIUC 

W

27.7

27.8

Rd 5

P

MOWest GrMc

Michael  Gray - ArkState 

L

26

26

Rd 6

O

McKendree DePo

Steve Doubledee - Washburn 

W

28

27.8

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

166.4

166.2

Total Opp Record 15-21

H/L Pts

111.7

111.2

Z-Score

166.48

165.62

Elims

Octos

A

Jewell CoSt

Rodney McBride,Amanda Walker,Sarah Neubaum - LLL

 

 

 

 

 

 

 

Minnesota DiDo

 2-4

221.4 (H/L)

Seed: 20

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Eric Dorland

Henry Dikeman

Rd 1

P

ArkState NeRo

Bobby Swetz - Hired 

W

27.6

27.8

Rd 2

O

Cedarville HeMu*

Lauran Schaefer - Hired 

L

28.5

28

Rd 3

P

McKendree DePo

Mark Bentley - AppState 

L

27

27.5

Rd 4

O

AppState BrKe

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

W

28.5

28

Rd 5

O

Cedarville MaSp*

Rodney McBride - McKendree 

L

28

27

Rd 6

P

UIUC LiYu*

Kaitlyn Bull - Washburn 

L

27

27.5

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

166.6

165.8

Total Opp Record 14-22

H/L Pts

111.1

110.8

Z-Score

164.26

163.61

 

 

 

 

 

 

 

Minnesota KaKa

 2-4

218.7 (H/L)

Seed: 22

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Kristine Kancans

Julian Kancans

Rd 1

O

UIUC McPa

Amanda Walker - McKendree 

W

27.3

27.4

Rd 2

P

AppState BaDu

Michael  Gray - ArkState 

L

26

26

Rd 3

O

McKendree BaSi*

Sarah Neubaum - Hired 

L

27.5

27.5

Rd 4

P

McKendree GrMa*

Cameron Smith - Hired 

L

27

27.5

Rd 5

P

Cedarville LaTo

Lance Allen - McKendree 

L

28

28

Rd 6

O

ArkState RiSt

Rodney McBride - McKendree 

W

28.5

26

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

164.3

162.4

Total Opp Record 17-19

H/L Pts

109.8

108.4

Z-Score

163.21

161.61

 

 

 

 

 

 

 

MOWest GrMc

 3-3

220.4 (H/L)

Seed: 17

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Kylar McNeal

Leo Grantham

Rd 1

P

Minnesota DaSt

Rodney McBride - McKendree 

W

26.5

27

Rd 2

O

Jewell CoSt*

Sarah DeBruyckere - McKendree 

L

26

26

Rd 3

P

ArkState SmWi*

Jennifer Clauson - Cedarville 

W

29

26

Rd 4

O

Washburn BaUn*

Caitlin Smith - Minnesota 

L

28.6

28.3

Rd 5

O

Minnesota DeKa*

Michael  Gray - ArkState 

W

28

27

Rd 6

P

UT-Tyler LaWa*

Lance Allen - McKendree 

L

29

29

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

167.1

163.3

Total Opp Record 22-14

H/L Pts

112.1

108.3

Z-Score

168.83

166.77

 

 

 

 

 

 

 

UIUC LiYu

 3-3

223.2 (H/L)

Seed: 12

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Adam Yusen

Walter Lindwall

Rd 1

O

Cedarville MaSp*

Amanda (Ataiyan) Stauder - McKendree 

W

28

28.5

Rd 2

P

McKendree MePo*

Tyler Gillette - Minnesota 

L

27.8

27.9

Rd 3

O

UT-Tyler DwPh*

Lance Allen - McKendree 

L

27.5

28

Rd 4

P

UT-Tyler LaWa*

Baker  Weilert - ArkState 

L

28

28

Rd 5

P

ArkState RiSt

Amanda Walker - McKendree 

W

27.5

27.6

Rd 6

O

Minnesota DiDo

Kaitlyn Bull - Washburn 

W

28

28

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

166.8

168

Total Opp Record 20-16

H/L Pts

111.3

111.9

Z-Score

165.63

168.26

Elims

Octos

A

Washburn BaUn

Sarah DeBruyckere,Doug Addleman,Brent Nicholson - LWW

Quarters

A

UT-Tyler DwPh

Lance Allen,Amanda Walker,Zach Schneider - LWW

Semis

A

McKendree BaSi

Tyler Gillette,Kaitlyn Bull,Bobby Swetz - WWW

Finals

N

Washburn WaWi

Brent Nicholson,Zach Schneider,Cory Freivogel - WWW

 

 

 

 

 

 

 

UIUC McPa

 2-4

213.6 (H/L)

Seed: 25

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Grace Pan

Patrick McCormack

Rd 1

P

Minnesota KaKa

Amanda Walker - McKendree 

L

27.2

27.1

Rd 2

O

Washburn WaWi*

Mark Bentley - AppState 

L

26.8

26.5

Rd 3

P

Minnesota DaSt

Michael  Gray - ArkState 

L

26

24

Rd 4

O

Cedarville LaTo

Kaitlyn Bull - Washburn 

L

27

27

Rd 5

P

ArkState NeRo

Tyler Gillette - Minnesota 

W

28

27.9

Rd 6

O

AppState BaDu

Sarah DeBruyckere - McKendree 

W

26

26

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

161

158.5

Total Opp Record 13-23

H/L Pts

107

106.6

Z-Score

161.93

159.64

 

 

 

 

 

 

 

UT-Tyler DwPh

 5-1

223.4 (H/L)

Seed: 4

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Graham  Phlieger

Justin Dwyer

Rd 1

P

Cedarville HeMu*

Baker  Weilert - ArkState 

W

28

26

Rd 2

O

McKendree BaSi*

Miranda Kang - UIUC 

L

27.8

27

Rd 3

P

UIUC LiYu*

Lance Allen - McKendree 

W

28

28.5

Rd 4

O

Cedarville MaSp*

Amanda Walker - McKendree 

W

28.1

28

Rd 5

O

Washburn BaUn*

Mark Bentley - AppState 

W

29

28.4

Rd 6

P

McKendree FlPa

Shawn Briscoe - Hired 

W

28.5

27.5

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

169.4

165.4

Total Opp Record 22-14

H/L Pts

112.6

110.9

Z-Score

169.27

165.12

Elims

Octos

N

Cedarville HeMu

Baker  Weilert,Michael  Gray,Caitlin Smith - WWW

Quarters

N

UIUC LiYu

Lance Allen,Amanda Walker,Zach Schneider - WLL

 

 

 

 

 

 

 

UT-Tyler LaWa

 4-2

227.2 (H/L)

Seed: 7

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Aryn Walker

Melody  Lamborn

Rd 1

P

McKendree BaSi*

Tyler Gillette - Minnesota 

L

28.8

28.6

Rd 2

O

ArkState NeRo

Jennifer Clauson - Cedarville 

W

29

26

Rd 3

P

McKendree FlPa

Caitlin Smith - Minnesota 

L

29

27.8

Rd 4

O

UIUC LiYu*

Baker  Weilert - ArkState 

W

29

26

Rd 5

P

McKendree DePo

Lauran Schaefer - Hired 

W

30

29

Rd 6

O

MOWest GrMc

Lance Allen - McKendree 

W

29

29

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

174.8

166.4

Total Opp Record 16-20

H/L Pts

116

111.4

Z-Score

175.29

165.51

Elims

Octos

A

Cedarville MaSp

Amanda (Ataiyan) Stauder,Lance Allen,Keith Corley - LLL

 

 

 

 

 

 

 

Washburn BaUn

 4-2

227.7 (H/L)

Seed: 5

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Emily Unruh

Jaishivani Balram

Rd 1

P

McKendree FlPa

Doug Addleman - Minnesota 

W

28.5

29

Rd 2

O

Minnesota BuCl

Sarah Neubaum - Hired 

W

28

28.5

Rd 3

O

McKendree MePo*

Cameron Smith - Hired 

L

28

28.5

Rd 4

P

MOWest GrMc

Caitlin Smith - Minnesota 

W

29

28.9

Rd 5

P

UT-Tyler DwPh*

Mark Bentley - AppState 

L

28.5

28.7

Rd 6

O

AppState BrKe

Baker  Weilert - ArkState 

W

28

28

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

170

171.6

Total Opp Record 18-18

H/L Pts

113

114.6

Z-Score

170.06

172.48

Elims

Octos

N

UIUC LiYu

Sarah DeBruyckere,Doug Addleman,Brent Nicholson - WLL

 

 

 

 

 

 

 

Washburn WaWi

 5-1

233.4 (H/L)

Seed: 2

Rd

Side

Opponent

Judge

Decision

Zack Wallentine

John Williams

Rd 1

O

AppState BaDu

Caitlin Smith - Minnesota 

W

29

28.7

Rd 2

P

UIUC McPa

Mark Bentley - AppState 

W

29.7

29.8

Rd 3

O

Jewell CoGo*

Brent Nicholson - McKendree 

W

28.6

28.4

Rd 4

P

McKendree MePo*

Michael  Gray - ArkState 

W

29

29

Rd 5

O

McKendree BaSi*

Shawn Briscoe - Hired 

L

29.5

29.7

Rd 6

P

McKendree GrMa*

Doug Addleman - Minnesota 

W

29.5

29

(* teams advanced to elims)

Tot Pts

175.3

174.6

Total Opp Record 20-16

H/L Pts

117

116.4

Z-Score

175.94

174.13

Elims

Octos

A

BYE

JUDGE TBA,JUDGE TBA,JUDGE TBA - WWW

Quarters

N

McKendree GrMa

Cameron Smith,Sarah Neubaum,Lauran Schaefer - WWW

Semis

N

Jewell CoSt

Sarah Neubaum,Cameron Smith,Miranda Kang - LWW

Finals

A

UIUC LiYu

Brent Nicholson,Zach Schneider,Cory Freivogel - LLL